Birisi İsraf’mı Olmayacak Demişti


4
1 Yorum, 4 Beğeni

Oldum olası siyasi konulara siyasete bulaşmam ve elimden geldiğince gayret gösterdim hiçbir siyasi parti ile uzaktan yakından bir bağım yoktur ama her nedense. Ben de umutlanmıştım her şey çok güzel olacak diyerek ortaya atılan bir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı vardı. Evet inanmıştım her şey çok güzel olacak diyordu ama oldumu olmadımı birazdan sonra anlayacağız.

Bu sabah güne uyanırken şöyle haber sitelerini dolaşırken dikkatimi bir şey çekti. Muhtarlara İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 2500 TL değerinde birer adet akıllı cep telefonu dağıtıldığı yönünde bir haber gördüm.

Biraz araştırma yaptıktan sonra bunun birkaç farklı internet sitesinde de görünce doğru olduğuna kanaat getirdim. Şimdi ülke coronavirüs ile birçok kişi evlerine ekmek dahi alabilecek maddi imkansızlıklara sahip iken, iş yerleri kapanan işinden olan çocuğuna bir çikolata dahi alamayan anne ve babalardan oluşan bir dönemden geçerken bunun yapılmasını doğrusu garipsedim zamanı değildi.

Evet yazımın başında da söylemiştim ben de inanmıştım ilk defa. Herşey Güzel Olacak diyordum bilinen rantlar bilinen yolsuzluklar yapılan israflar sonu gelecek ümidini taşıyordum Maalesef ki yanılmışım.

Bu telefon olayını biraz daha araştıralım derken istanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl yani 2019 Ekim ayında muhtarlar günü. Dolayısıyla muhtarlar çalıştayı düzenlenmişti. Bu çalıştayda Ekrem İmamoğlu muhtarlar ile yaptığı konuşmada daha etkin iletişim kuracaklarını açıklamıştı.

Şimdi bir siyasetçinin söz vermesi vaatte bulunması sözünü tutması. Tabii ki bir vatandaş olarak herkesin beklentisidir ama israf yapmaya hiçbir siyasetin hiç bir yöneticinin hakkı yoktur bu da milletin parasını muhtarlara 2500 TL değerinde 962 Mahalle muhtarına yaklaşık iki buçuk milyon tutarındaki Huawei marka cep telefonu göndermiştir. Bu bir israftır!

Ekonomik olarak ülke bazında bakarsak Çevremizde yaşanan olumsuz olayları içimizde yaşanan olumsuz olaylara bakarak böyle bir ortamdan geçerken Bir de yetmezmiş gibi covid 19 salgını ile mücadele ederken böyle bir israfın yapılması yersiz ve gereksizdir Eğer 2,5 milyon TL Bu belediye cep telefona para verebiliyorsa sanatçılara konser başına ödediği devasa rakamları daha burada açıklamaya gerek duymuyorum bilen biliyor zaten bu itiraflar yapılabiliyorsa Demek ki burada hiçbir şey güzel olmuyor.

Şimdi bu cep telefonu olayından farklı bir açıdan bir şey anlatacağım Tabi bu bir alıntıdır bu benden benim yazdığım kaleme aldığım bir şey değil başka bir yerden bir alıntıdır.

Bir geminin makinesi bozulmuş hiç kimse Bu arızayı tamir edememiş sonra işinde 40 yıllık tecrübesi olan bir usta getirmişler. Usta makineyi tepeden tırnağa dikkatli bir şekilde kontrol etmiş Biraz bakındıktan sonra alet çantasına uzanmış ve bundan sonrası daha da ilginç.

Küçük bir çekiç çıkartmış çantası’ndan yavaşça bir yere vurmuş Bir anda makine hayata dönmüş ve çalışmaya başlamış. Sonuçta makine tamir edilmiş ufak bir çekiç darbesiyle 1 hafta sonra geminin sahiplerine bu tamir ile ilgili 10 bin dolarlık bir fatura gelmiş ne diye yerinden sıçrayan gemi sahibin neredeyse hiçbir şey yapmadı ki Faturayı detaylandırsada neye ne veriyoruz onu görelim demiş.

Cevap Usta tarafına çok basit bir şekilde verilmiş, çekiç 2 dolar nereye vuracağını bilmek 9998 dolar. Yani burada seçim zamanı mührü nereye nasıl vurmamız gerektiğini. Bilmemiz gerekiyor.!

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4
1 Yorum, 4 Beğeni
yönetim
1977 Doğumlu aslen kars kağızman lıyım yaklaşık 6 yıldır bir çok web site projesi ile ilgilendim bu site benim yapmış olduğum ve sahibi olduğum en çok önem verdiğim bir sosyal medya web sitesi.

Yorum Yap

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Kızgın Kızgın
12
Kızgın
Komik Komik
6
Komik
Sevdim Sevdim
5
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
8
Şaşkın
Üzgün Üzgün
10
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
4
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı