Corona virüsten korunmak için el temizliği nasıl yapılır


7
2 Yorum, 7 Beğeni

Çin'in wuhan kendin de ilk defa ortaya çıkan 2020 yılının vebası olarak adlandırdığımız coronavirüs dünyanın dört bir yanında Can almaya devam ediyor. bu virüs Dünya Sağlık Örgütünün ve ülkelerin nasıl bir virüs olduğu hakkında bilgi sahibi olmadığı herhangi bir aşı ilacın ve Tedavinin bilinmediği birçok bilinmezliklerle dolu bir çağın vebası olarak ortaya çıktı.

Komplo teorileri

söyle virüsü incelediğimizde karşımıza çıkan en net sonuç 60 ile 85 ve üzeri yaşlarda ve Kronik hastalığı olan kişilerde muhtemel ölüm ile sonuçlanan bir hastalık 14 gün kuluçka süresi olan yaklaşık 1 ay tedavi süresi ile bağışıklık sistemi güçlü olanların sağlığına kavuştuğu bir hastalık olarak karşımıza çıkmakta. burada ilk akla gelen Komplo Teorisi dünyadaki üst akıl gizli örgütler veya gizli derin devletler dünya nüfusunu dengelemek için yaşlı nüfusu azaltmak için böyle bir virüsü laboratuvar ortamında geliştirip ortaya atmış olabilir. bir başka Komplo Teorisi ise bunu ya bir devlet veya devletlerden bağımsız bir ilaç şirketinin önce virüsü yayıp daha sonra aşısını ilacını bulduk deyip milyarlarca dolar para kazanmak için yapmış olacağız da ihtimaller içerisindedir. bir diğer akla gelen teori ise Amerika ile Çin arasında yaşanan Ticaret savaşı bu hastalık ilk Çin'de ortaya çıktı başlarda Çin hükümeti bunu saklamaya çalışsa da doktorun biri sosyal medya üzerinden böyle bir hastalığın var olduğunu çok tehlike saçtı gibi bir açıklama yaparak dünyaya duyurdu şimdi akla gelen diğer bir soru acaba Çin'in bir iddiası var Amerika Birleşik Devletleri'nin yapmış oldukları bir tatbikatta virüsü Çine bilinçli olarak bulaştırdıkları yönünde. ve Bu hastalık Çin ekonomisine adada dip yaptırdı ihracat ithalatı büyük ölçüde sekteye uğrattı şöyle baktığınız zaman bu virüsün ortaya çıkması ile eş zamanlı olarak Rusya ile Suudi Arabistan Petrol fiyatlarına ve üretiminde rekabete girip 80 dolar 60 dolar civarı olan Bir varil petrol bir anda 30 doları gördü dünya ekonomisi zincirleme birbirlerinden bağımsız değildir bir şey yaşanıyorsa altında mutlaka belli nedenleri belli plan projelerin yaptığını unutmayalım bir anda Petrol 30 dolara inmez 80 dolarda veya 70 dolardan bunun coronavirüs de bir bağlantısı var mı bunu tabii biz bilemeyiz. bir diğer önemli nokta ise Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump bir devlet başkanı ile görüşme esnasında devlet başkanı ve yakın çalışma arkadaşlarının Corona virüsü taşıdıkları daha sonra anlaşıldı Vatan çok yakın çalışma arkadaşlarının 3 veya 4 kişide de bu hastalık belirtileri belli bir süre sonra ortaya çıkmasına rağmen her nedense Donald Trump yaptırmış olduğu test sonuçlarında negatif sonuç yani virüs bulunamadı.

virüs ile mücadele etmenin şu anki bilinen korunma yöntemleri hijyen temizlik ve sağlıklı beslenme üzerine Vücut direncini arttırıcı yiyeceklerin tüketilmesi bolca su içilmesi ellerin yıkanması ve maske takılması olarak sıralayabiliriz ama el yıkamadan yıkamaya farklılık gösteriyor biz de burada bir video ile Türk usulü el yıkama usulünü nasıl el yıkanacağı nasıl el hijyeni sağlanacağını bir video ile sizlere sunmaya karar verdik Bu konuda yorumlarınızı düşüncelerinizi fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

7
2 Yorum, 7 Beğeni
yönetim
1977 Doğumlu aslen kars kağızman lıyım yaklaşık 6 yıldır bir çok web site projesi ile ilgilendim bu site benim yapmış olduğum ve sahibi olduğum en çok önem verdiğim bir sosyal medya web sitesi.

2 Yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
13
Mutlu
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
10
Komik
Sevdim Sevdim
9
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
8
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı