Facebook hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar


6
3 Paylaşım, 6 Beğeni

Dünya’nın en fazla kullanılan sosyal medya sitesi facebook aslında ilk yıllarda çok iyi bir paylaşım sitesi idi. Ama zamanla insanların kişisel bilgilerini topladığı belli siyasilere bilgi belge verdiği gibi bir çok söylenti çıktı. Facebook hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar.

Facebook Paylaşım Engelleri Nelerdir.

Facebook en büyük kısıtlamayı link paylaşımı yapan web sitelerine uygulamaya başladı. Bu kısıtlamalar eskiden web sitesi ollanlar için trafik çekmek için yapılan paylaşımlar. Facebook bu paylaşımları spam olarak işaretlemeye başladı. Bu web sitelerine yapılan en büyük darbe oldu. 3 Yıl önce her paylaşımıza facebook’dan en asgari 20 kişi linki tıklayarak sitenize trafik olarak dönüş sağlıyordu. Artık Facebook trafik çekmek web siteleri için hayal oldu. Facebook hesabınız var grup kurdunuz facebook sayfa açtınız. Bunlar artık beş para etmiyor. Neden etmiyor diye merak ediyorsanız cevabı çok basit. Facebook sizin paylaşımınız link yok ise arkadaş listenizde olanlar görüyor. Yok link paylaştığınızda iş değişiyor paylaşımı bir tek siz görüyorsunuz. Yani sizin dışınızda başka gören olmuyor. Çok nadir 10 paylaşıma bir kişi tıklayarak sitenize geliyor.

Facebok artık size nasıl fayda sağlar diyorsanız. Bu artık bir ilanı sayfa açtıysanız sayfanızda paylaştıktan sonra bu paylaşımı ön plana çıkart ibaresi ile seni verim ala bilmen için reklam vermeye teşvik ediyor. Yani ne kadar para o kadar trafik mantığı ile çalışıyor yani para ödersen ben sana trafik gönderirim diyor. Çok sayıda paylaşım yaptığınız anda hemen sizi belli bir tarih aralığında facebook paylaşım özeliğini kısıtlıyor.

Facebook Paylaşım Engelleri Nelerdir.

Bir sosyal medya devi facebook her alana el atmış durumda insanlar artık evini arabasını satarken facebook paylaşım yapıyor. Aslında ilk bakışta kolay gözükse’de aslında size zarar veren bir sistem. Şimdi bana nasıl zarar verir diyenler olacak. Zarar şu aracınızı facebook grup veya Marketplace gibi yerlede paylaşımda bulundunuz. Bu paylaşımı o grupta olan kişiler görecektir. Peki bu grupta ollanlar hepsi sizin yaşadığınız şehirdemi yaşıyorlar? Tabiki hayır bir defa paylaşımınız ilgisiz alakasız kişiler tarafından görülsede size dönüş olmuyor. Aksine siz satmaya çalıştığınız aracınız altında yorum bölümüne adamın biri çıkıyor ya bu fiyat çok fazla gerçek fiyatı budur yazdığı an olacak işiniz olmuyor. Yani aracınız prestij ve fiyat olarak bir kayıp yaşarken eyer almayı düşünen biri varsada o yazıyı yorumu görünce sizinle daha sıkı pazarlığa tutuşuyor. Yani daha satmadan kısa bi yorum sizin aracınıza değer kaybı yaşatıyor. Facebook üzerinden satış yapmaktansa boş yere zaman kaybı yaşamadan. Türkiye’de yeni nesil online alışveriş ve seri ilan sitesi yedi24ilan web sitesine ücretsiz ilan verin. Daha mantıklı bir davranış olur. Bu tür sitelerde kimse yorum yaparak aracınızın veya gayrimenkul’unüze değer kaybı yaşatmaz. İnsanlar gerçekten alışveriş yapacaklar zaman bu tür ilan sitelerinden aradıkları ürünü satın almayı tercih ediyorlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

6
3 Paylaşım, 6 Beğeni
yönetim
1977 Doğumlu aslen kars kağızman lıyım yaklaşık 6 yıldır bir çok web site projesi ile ilgilendim bu site benim yapmış olduğum ve sahibi olduğum en çok önem verdiğim bir sosyal medya web sitesi.

0 Yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
Sevdim Sevdim
13
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
12
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı