İzmir’de Cami hoparlöründen Çav Bella şarkısı çaldılar


3
3 Beğeni

Burnuma kötü kokuların gelmesi ile birlikte çok kötü provokatörler sahnede olduğunu görüyoruz İzmir dee bazı camilerin hoparlöründen Çav Bella şarkısı çaldılar. Burnuma kötü kokular geliyor derken on zamanda Dindar kesime İslam üzerinden tahrik etmeye yönelik bazı akıl almaz olaylar meydana geliyor. Bu olaylara bazı siyasiler alkış tutarken. Hatta destek çıkarken Hatta bunu böyle basit bir olaymış gibi lanse edip ya ne olur gibi tavır takılanlarda yok değil.

Neden İzmir eden İzmir’de camilere böyle bir saldırı düzenlendi Çav Bella şarkısı Neden özellikle seçilip çalındı. Kim bu eylemi gerçekleştirdi tabi İzmir adli makamları olay hakkında soruşturma başlattıklarını açıkladılar umarız tez zamanda. İslam din düşmanları hak ettikleri cezaya çarptırılır  sanki. Çav Bella çalacak başka bir yer yoktu veya arabalarındaki müzik sistemlerine Ambargo ve konulmuştu veya evlerindeki bilgisayarların aç dimle yasak’mı koydular.

İzmir Müftülüğü yapılan açıklamada yaşanan olayın doğrularken ifadelere yer verildi saat 17 sıralarında ilimizin çeşitli bölgelerinde bazı camilerimizin hoparlöründen kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistem izin frekansına korsan şekilde müdahil olmak suretiyle bir. Sabotaj gerçekleştirilmiştir konu ile ilgili gerekli suç duyurusunda bulunulmuş ve gerekli inceleme başlatılmıştır olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İzmir İl Müftülüğü olayla ilgili ezan sistemine yasa dışı bir şekilde girip. Sabotaj yapıldığını ifade eden şu açıklamayı yaptı bugün bazı camilerimizin raporlarının ezan dışında bir yayın yapıldığına ilişkin görüntüler bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılmıştır yaptığımız ilk incelemede kimliği belirsiz kişiler tarafından merkezi ezan sistemi ne yasadışı bir şekilde girilerek sabotaş gerçekleştirilmiştir.

Yaşanan olayın ardından konu adli mercilere intikal ettirilerek yargıya suç duyurusunda bulunulmuştur. Diğer taraftan il müftümüz tarafından konuyla ilgili inceleme başlatılmıştır kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Çav Bella şarkısının çıkış noktası.

Çok eski tarihlere dayanan Bella ciao aslında bir İtalyan halk şarkısıdır, bir zamanlar. İtalya’nın kuzeyindeki po Ovası’nda pirinç tarlalarında zor hatta Sefil koşullarda çalışan işçilerin söyledikleri bu İsyankar şarkısının bestecisi ve söz yazarları bilinmemektedir.

Yazımızın başında burnuma kötü kokular geliyor diye ifade etmiştim haksızda değilim Çav Bella şarkısının çalınması bir yerlere bir mesaj olabilir mi? Neye İsyan ediyorlar neden dinimize saldırıyorlar buna birkaç örnek verebilirim.

Bu Son zamanda çok yakın tarihte böyle birkaç olay silsilesi ile gelelim akın tarihte Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş İslamiyet’in eşcinselliği reddettiğini lanetlendiğini açıklamıştı bunun üzerine hemen. Ankara Barosu Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali erbaş hakkında suç duyurusunda bulunmuş daha sonra. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ankara Baros hakkında inceleme başlatılmıştı.

Yine İzmir’de bir YouTube fenomeni demeye de. Dilim Varmıyor da bir eşcinsel çocukları 11 12 13 yaşlarında para karşılığında birbirleriyle öpüşmeleri istemiş ve video çekip, YouTube‘da paylaşmıştı Bu da toplumda ihbar yaratıp baya ses getirmişti. Çamlıca Cami yapılırken istanbul’da bu kadar cami var niye yapıyorsunuz diye eleştirilmiş hatta birçok siyasi figüran olarak kullanılmaya çalışılmıştı bazı kesimler tarafından.

Bu dediklerim sadece birkaç örnektir sadece şunu söyleyebilirim sağduyulu olmamız gerekiyor ve bu Çav Bella şarkısını kim camilerde çaldırdı ise Mutlaka onu bilen tanıyan birileri vardır bunu Bence bir vatandaş olarak Babası da olsa kardeşi dosya emniyet güçlerine bildirmek zorundadır yoksa dinimize Yapılan bu hakarete O da ortak olmuştu Susarak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3
3 Beğeni
yönetim
1977 Doğumlu aslen kars kağızman lıyım yaklaşık 6 yıldır bir çok web site projesi ile ilgilendim bu site benim yapmış olduğum ve sahibi olduğum en çok önem verdiğim bir sosyal medya web sitesi.

0 Yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Komik Komik
13
Komik
Sevdim Sevdim
10
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
9
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı