Kahvelerde yeni yasaklar geldi


3
3 Beğeni

Koronavirüs nedeni ile kapalı bulunan kahveler Nihayet 1 Haziran itibarıyla açılsada yeni yasaklar ile açılıyor. Tam nihayat kahve müdavimleri kahveler açıldı derken tavla okey pişti 51 batak 101 en çok oynanan oyunlar yasaklandı.

Kahvelerde yeni yasaklar geldi

1 Haziran’da açılacak olan kahvehaneler sadece çay satışı yapabilecek Bununla birlikte elle temas olan her türlü oyun yasaklandı.

Kahveler tam anlamıyla ne zaman normale döneceği ise açıklanmadı. Yaklaşık 2,5 aydır kapalı olan kahvehaneler 1 Haziran itibariyle açılsada yeni yasaklarla açılıyor olması sadece çay ve kahve satışını serbest bırakılması oyunların sağlık düşünülerek yasaklanması zaten zor durumda olan kahvecileri iyice yi zor durumda bıraktı.

Birçok Kahveci’nin Yaklaşık 3 aydır kiralarını ödeyemediği Bağkur ve bazı vergiler ile mücadele etmek zorunda kaldı bir gerçektir kahvecilerin hükümetin bağ-kur borçlarını 3 aylık kısmını En azından devletin ödemesini beklediklerini ve bu zor durumda hiç çalışmadan 3 ay boyunca birçok kahve kahve işletmecisinin kiralarını ödemek zorunda kaldı herhangi bir kiralarda kolaylık kira sahipler tarafından Birçok yerde gösterilmediği ve kahvecilerin bu 3 aylık çalışmadan hiç bir gelir elde etmeden geçirmiş oldukları süreyi nasıl telafi edecekleri kara kara düşündürüyor.

Kahvelerde yeni yasaklar geldi

Koronavirüs nedeniyle kahvehaneler 16 Mart 2020 günü süresiz bir şekilde geçici olarak çalışmaları durdurmuştu. Geçen bu süre sonunda 1 Haziran 2020 tarihinde kahvelerin yeniden açılmasına izin verildi. Bu izin sadece çay satışı ile sınırlandırıldı Okey, tavla, pişti, batak 51, 101 gibi oyunların artık kahvehanelerde 2, 1 yasak kaldırma açıklaması gelene kadar süreceği söylenmekte.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3
3 Beğeni
yönetim
1977 Doğumlu aslen kars kağızman lıyım yaklaşık 6 yıldır bir çok web site projesi ile ilgilendim bu site benim yapmış olduğum ve sahibi olduğum en çok önem verdiğim bir sosyal medya web sitesi.

0 Yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Komik Komik
13
Komik
Sevdim Sevdim
12
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
10
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı