Koronavirüs aşısı bulundu


2
1 Yorum, 2 Beğeni

Dünya Sağlık sistemini çökerten ve birçok ölümle sonuçlanan Çin’de başlayıp dünyaya yayılan koronavirüs aşısı Nihayet bulunduğu açıklandı.

Korna virüsü aşısını Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen koronavirüs aşısı sayesinde insan vücudunun virüse karşı kendini koruyacak bağışıklığı gösterdiği açıklandı.

200’ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs pandemisi neredeyse 510.000 Aşkın kişi yaşamını yitirirken vaka sayısı 10.000.600 bini aştı.

6 ay önce Çin’in wuhan kentinde başlayan pandemi nedeni ile, ölü ve vaka sayısı her geçen gün artarken Küresel çapta aşı geliştirmek için 135 ayrı çalışma yürütülüyor potansiyel aşılardan 8 içinde olmak üzere 12 tanesi insanlar üzerinde deneniyor.

İngiltere’deki Oxford Üniversitesi üzerinde çalıştığı koronavirüs, kovid-19 aşısının 3 fazla olan insan denemelerinin başarılı olduğu açıklandı bilim insanları aşı ile birlikte insan vücudunun virüse karşı kendini koruduğunu ifade etti.

Aşağıya güvenmeyin En kötüsünü hazırlanın ilk sonuçları Umut vaat eden ve şu anda insan deneylerinde üç aşamada bulunan Oxford Üniversitesi geliştirdikleri potansiyel aşağıya ilişkin bir açıklama yaptı.

Reuters haberine göre Aşı çalışmalarının başarılı, da bulunan ve daha önce aşının Eylül ayında hazır olabileceğini söyleyen Profesör Sarah dilworth aşının kış aylarında hazır olacağını var saymayın.

En kötüsüne hazır olun diyerek insanların salgından korunmak için sosyal mesafe vejen önlemlerini devam ettirilmesi gerektiğini istedi 400 milyon dost için anlaşma sağlandı Oxford Üniversitesi’nin hazırladığı azd1 adlı aşının dağıtımı Astra zeneca tarafından yapılacak.

İngiltere merkezli firma geçen ay 400000000 doz aşının Almanya Fransa ve Hollanda’ya dağıtımı için anlaşıldı öte yandan Işık’ın ilk 100 milyon dozunun öncelikli olarak üretici İngiltere’de 400 milyon doğdun ise av dağıtımı 2 ay önce kararlaştırılmıştı.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
1 Yorum, 2 Beğeni
yönetim
1977 Doğumlu aslen kars kağızman lıyım yaklaşık 6 yıldır bir çok web site projesi ile ilgilendim bu site benim yapmış olduğum ve sahibi olduğum en çok önem verdiğim bir sosyal medya web sitesi.

Yorum Yap

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
14
Mutlu
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
10
Komik
Sevdim Sevdim
9
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
8
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı