Lanetli Olduğuna İnanılan Adalar

Bu adalara gitmek ve orada zaman geçirmek oldukça cesaret isteyen ve bir o kadarda korkutucu gerilime neden olacak. Lanetli Adalar


5
1 Yorum, 1 Paylaşım, 5 Beğeni

Dünya’da kötü ünvana sahip bir çok yer var, işte bunlar arasında dünya çapında lanetli oldukları düşünülen adalar var. Bir çok ada çok kötü şöhrete sahip bazı adalar için anlatılan inginç korkunç hikayeleri var. Bazı adalar için giden bir daha geri dönemez deniliyor. Siz bu lanetli olan adalara gitmeyi düşünürmüydünüz. Şimdi sırası ile dünyada lanetli olduğuna inanılan adalar hangileri bir bakalım.

 1. 1 Lanetli Gaiola Adası


  Gaiola Adası, görenleri şaşkınlığa neden olan ve ince taş bir kemer köprü ile bir birine bağlanmış.Bu adaya neden lanetli ada denmesinin tarihi çok eski yıllara dayanıyor 1920 li yıllara dayanan bir kötü üne sahip olan gaiola adası neden lanetli denmiş? Bu ada üzerinde bir çok insan yaşamış olsada hepsinin başına açıklanamayan olaylar gelmesi. Bu ada'da ilk olarak yaşadığına inanılan ve 19. yüz yıl başlarında bir keşiş buraya yerleşmiş. Daha sonra bu keşiş bir anda kaybolmuş ve akibetti hakında hiç bir bilgiye rastlanmamış. Daha sonra kim bu adada yaşamışsa çeşitli açıklanmayan olaylar başlarına geldiği için Gaiola adası lanetli olduğu günümüze dek gelmiştir. 

 2. 2 Palmyra Adası


  ABD Bölegesinde bulunan bu ada içinde lanetli olduğu söylentileri oldukça yaygındır. Bögede yaşayan yerli halk tarafından inanılan ve adayı iblisler tarafından dolu olduğu söylenmekte. Bu söylentiye neden olan sebep ise bir çok gemi kazası yaşanması ve 2. dünya savaşında bu adaya çıkan bir grup askerin panik atak geçirerek ölmeleri.

 3. 3 Miyake-Jima Adası


  Volkanik olayların yaşanması ve Miyake-Jima adası dünya'nın farklı ve yaşamak için seçilecek en son adalar arasında yer alıyor. Nedeni ise gaz maskesi takmadan hayatta kalmanız söz konusu bile olmaz. 1962 senesinde gaz patlaması sonucu ada boşaltılsada günümüzde 2400 kişinin yaşadığı tahmin edilmekte.

 4. 4 Poveglia Adası


  Bu Poveglia Adası'nın ilginç bir hikayesi var. Bu adanın öyküsü dinleyen ve şuanda bu yazıyı okuyan herkesi şok edecktir. 16. Yüz yıl başlarında avrupa veba salgını ile mücadele ediyordu. Veba'nın en çok etkilediği ülke italya olmuş ve vebalı hastaları bu adaya getirip ölüme terk ediliyordu. Ve daha sonra bu ülüleri vebanın önüne geçmek adına yakıyorlardı. Yaklaşık bu adaya atılıp daha sonra cesetleri yakılan insan sayısı 160 bini bulduğu söylenmekte.

 5. 5 Henderson Adası


  Bu ada yapılan araştırma sonucunda bir mağarada istiflenmiş bir şekilde 15. yüz yıla ait olduğu düşünülen insan kemikleri bulunmuş ve adanın lanetli olduğu düşünülerek ada yaşamak için tercih edilmemiş adeta dünyadan izole olmuş.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

5
1 Yorum, 1 Paylaşım, 5 Beğeni
yönetim
1977 Doğumlu aslen kars kağızman lıyım yaklaşık 6 yıldır bir çok web site projesi ile ilgilendim bu site benim yapmış olduğum ve sahibi olduğum en çok önem verdiğim bir sosyal medya web sitesi.

Yorum Yap

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Kızgın Kızgın
12
Kızgın
Komik Komik
6
Komik
Sevdim Sevdim
6
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
8
Şaşkın
Üzgün Üzgün
10
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
4
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı