Siyaset İçin Söylenen Yalanlar

Türk siyaseti eski tadı yok saygı tahamül iradeye saygı makama saygı halkın gözüne baka baka söylenen yalanlar. Kirli itifaklar.


2
1 Yorum, 2 Beğeni

Türk siyaseti eski tadı yok saygı tahamül iradeye saygı makama saygı halkın gözüne baka baka söylenen yalanlar. Kirli itifaklar. Siyaseti edebi adabı kalmamış. Eskiden belki bir yılda iki defa seçim yapılırdı ama siyaset’te bir saygı temis bir uslup makama kişiye saygı vardı. Şimdi bazı siyasilere bakınca terör örgütleri egemen güçlerin mecliste sözcülüğünü yapıyorlar.

Örnek verelim beyinleri göz göre göre aptal sanan bir zihniyet şuan ülkemizde bir kara propaganda yapıyor. Bildiğiniz üzere 24 şubat 2020 ülkemiz için toprağa düşen suriye’de kahraman mehmetçiklerimizden esat tarafında yapılan bir saldırı sonucu ilk açıklama 24 mehmetçik şehit oldu denildikten sonra. Sanki bi yerlerden düğmeye basılmış gibi koro halinde şehit sayısı hakkında şehit sayısı çok yüksek gibi bir algı yapılıp bu işten şehitler üzerinden siyası rant elde etmeye kalkışıldı. İç işleri bakanı çıktı basın karşısına bu konuda devlet bunu nasıl saklar hadi sakladı şehit sayısını annesinden nasıl saklar, Babasından nasıl saklar, Kardeşinden saklar yani böyle bir şey yok desede o bahsetiğim koro yalan söyleyerek zihinleri bulandırmaktan vaz geçmedi. Ben ülkemin resmi makamlarına inanırım. Yalanda konuşsa doğruda konuşsa ona inanırım sosyal medya yalancılarına asla itibar etmem. Ülkemi yönetenler bir şeyi nasıl açıklıyorsalar bir bildikleri vardır.

İkinci konu türkiye bilindik üzere sınır kapılarını açtı. Daha düne dek bu suriyelileri niye aldınız ülkeye diyenler bugün niye kapıları açtın niye gönderiyon demeye başladılar. Bir anda suriyeli sever kesildiller. Evet AB de bize kapıları açma bize gönderme diyor içimizdeki bazı siyasilerde kapıları kapa gitmesinler demeye başladılar. Ya ben şunu sorarım düne dek sabah suriyeli akşam suriyeli diyenler vay vatandaşlık verildi vay maaş başlandı yok efendim devlet kurumlarında iş verildi diye yaygara koparanlar bugun ab ile birlikte kapıları kapa mültecileri bırakma demeye başladılar. Şimdi siz bu siyaset yepan zaat lar sizce kimin çıkarlarına uygun siyaset yapıyorlar diye sormak gerek.

Yine aynı konu sınırdan kaç mülteci geçti tartışması, İç işleri bakanı her gün güncellenmiş sayılar ile sınırı aşarak yunanistan’a geçiş yapan mülteci sayısını açıklasada bir kesim ya siz sayaçmı taktınız demeye bu işi sulandırmaya devleti yalan söylemekle itam etmeye başladılar.

EFENDİLER BU YAZIYI YAZAN SİZE İNANMIYOR ALGI YAPIYORSUNUZ ARTIK MİLLET KOYUN DEĞİL BUNU SİZ ÖĞRENMEDİNİZ AMA BİZLER SİZE KOYUN OLMADIĞIMIZ HEP İSPAT ETMİŞİZDİR. DEMOKRASİ KURALLARI İÇERİSİNDE. AMA BAZI KOYUNLAR HALLA BU MİLLET KOYUN DUR DEMEYE DEVAM EDİYOR GÖRMEZ BİLMEZ GÖRMEZ UNUTUR DİYOR. GÖRÜYORUZ İZLİYORUZ ARAŞTIRIYORUZ ANALİZ EDİYORUZ NEYİN DOĞRU NEYİN YANLIŞ OLDUĞUNU SİZDEN DAHA İYİ BİLİYORUZ.

 

SİYASET İÇİN SÖYLENEN YALANLAR.

İsim vermeden yazalım sonra dava açarlar doğruları yazdık diye.

  • Erdoğan paradan 6 sıfır atsın taksim meydanında eşek gibi anırırım.
  • İktidar olmasak rodos’a dek yüzerim.
  • AKP % 49 Oy alsın siyaseti bırakır tavuk beslerim.
  • AKP % 49 Oy alsın akedemisyenliği bırakırım.
  • CHP % 40 Oy almasa istifa ederim.
  • Ülkede darbe olsun ilk tankarın önüne ben çıkarım.
  • Referandum’da evet çıksın kıçıma dinamit koyup türkiye’ye gelmesem en adi namusuz şerefsizim….
  • BU LAFLARI EDENLER HANGİSİ SÖZÜNDE DURDU?

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
1 Yorum, 2 Beğeni

Yorum Yap

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Kızgın Kızgın
13
Kızgın
Komik Komik
8
Komik
Sevdim Sevdim
6
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
9
Şaşkın
Üzgün Üzgün
12
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
5
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı