Son günlerde gündemden bazı başlıklar


1
1 Beğeni

Bugünkü köşe yazımızda şöyle bugüne düğüne yaşananları şöyle kısaca özetleyelim Herkes bu yazan elbet okuyarak bir şeyler çıkartacaktır ülkemizde ve dünyada gündemde yaşananlar nelerdir?

Türk Silahlı Kuvvetleri ABD Rusya Fransa gibi orduları geride bıraktı yaklaşık 500000 kişilik bir askeri personele sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri Etkin koronavirüs tedbirleri ile dünyada belli başlı ordular arasında korna virüsü en başarılı şekilde kontrol altına alan Ordu oldu.

Son zamanda konuşulan konulardan biri de erken seçim söylentileri hükümetin yetkili isimlerinden olan Numan Kurtulmuş gündemimizde erken bir seçim yoktur 2023 yılında vakti zamanı geldiğinde seçimler yapılır diyerek Erken seçim söylentilerine son noktayı koydu.

Artık dünyada terör kavramı çok değişiklik göstermektedir bunlar arasında da bazı sosyal medya araçlarına terör propagandası yapma amacıyla kullanan insanlar zaman zaman emniyetin yaptığı operasyonlarla gözaltına alınıyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün sosyal medya hesabı Twitter’dan bir mesaj paylaştı. Ülkemize yönelik terör tehdidi sona erene son terörist etkisiz hale getirilene kadar terörle mücadelemiz kesintisiz ve kararlı bir şekilde devam edecektir Rabbim kahraman güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun diyerek sosyal medyadan paylaşımda bulundu.

Bir diğer ilginç haber ise Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ın Yaklaşık 3 yıldır sanal ortamda oynamış olduğu bir oyuna 70 bin dolar para harcadığı iddialar arasında Gündeme düştü.

Kaç gündür gündemde olan Amerika Birleşik devletleri’ndeki bir polisin bir siyahı öldürmesiyle patlak veren sokak eylemleri yağma şiddet Eylem polisle çatışma gibi kütlesel olaylara dönüşmesi ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri başkanı. Donald Trump tarafından ilginç bir çağrı geldi kendi taraftarlarına kendini destekleyen seçmen grubuna bu akşam herkesi. Beyaz Saray’ın önüne davet ediyorum diyerek herkesi şaşkına çevirdi koronavirüs nedeniyle toplanmaları dünyada yasak olması göz önünde bulundurursak da bu istek oldukça çok tartışılıp Gündem olacak gibi gözükmekte. Amerika Birleşik Devletleri’nde.

30 Mayıs 2020 dünya gündemine beklenen bir haber düştü koronavirüs aşısının bulunduğunu adını duyurup dünyaya resmen ilan etti Çinli bir ilaç firması. Koronavirüs salgını başladı Çin’de aşı çalışmaları devam ederken gelen son açıklama ile Yer Yerinden adet oynadık içinde sinovate şirketinin ve Çinli Bilim insanlarının %99 başarı oranına sahip olması beklenen kornovirüs covid-19 açtı geliştirdiklerini bildirdiler. Yaklaşık 1000 kişinin aşı için gönüllü olduğu açıklanan ve aşıya sinovac firması Corina Vac adını verdiklerini açıkladılar.

Ülkemizde ise tarihi Mısır Çarşısı Diğer adıyla Kapalıçarşı dezenfekte edilerek açılışa hazırlanıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni
yönetim
1977 Doğumlu aslen kars kağızman lıyım yaklaşık 6 yıldır bir çok web site projesi ile ilgilendim bu site benim yapmış olduğum ve sahibi olduğum en çok önem verdiğim bir sosyal medya web sitesi.

0 Yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
12
Mutlu
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
9
Komik
Sevdim Sevdim
8
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
10
Şaşkın
Üzgün Üzgün
13
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
6
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı