Uzun zaman sonra yeşeren umutlar


4
1 Yorum, 4 Beğeni

Karamsarlığa katıldığımız son aylarda 2019’da ortaya çıkan koronavirüs. Diğer adıyla covid-19 ilk olarak 11 Mart 2020’de. Ülkemizde ilk vaka tespit edildi. Dünya geneline kapsayan bu virüs zengin, fakir, ayırt, etmeksizin herkesi tehdit etti her kesimden insanı. Tedirgin etti Öyle bir virüs  din, ırk, mezhep, ayırt etmeden birçok kişiye bulaştı ve dünyada her kesimi derinden etkiledi.

Uzun zaman sonra yeşeren umutlar.

Türkiye’de koronavirüs Avrupa, Amerika, Afrika, Asya,  kıtaların da olduğu gibi şiddetli yaşanmadı. Ama tabi hepimizi derinden sarstı endişeye kapıldı stres yaşadık en ufak. Baş ağrısında öksürükte burun akıntısında eklem ağrısında acaba bende koronavirüse yakalandın mı tedirginliği yaşadık.

Marketten alışveriş ederken acaba poşetlerde. Virüs varmı? Aldığımız ürünlerin üzerine birisi hasta olan biri elini değdirdi mi. Akşamları pür dikkat birçok televizyon kanalında profesörler. Doktorlar bilmedikleri bir virüs hakkında teorik bilgileri doğrultusunda bizleri bilgilendirmeye nelere dikkat etmemiz gerektiğini. Nasıl davranmamız gerektiğini virüsle nasıl mücadele etmemiz gerektiği. Konusunda saatlerce programlar yaptılar.

Türkiye’de korona virüs’ten ölümler yaşamaya başladıktan sonra endişelerimiz korkularımız 2 kat daha yükseldi. Kendimizden endişe ettik, Büyüklerimizden endişe ettik, çocuklarımızdan endişe ettik acaba. Dışarı çıkarsam VÜRÜS kaparsan ailem bundan etkilenir mi eve girerken direkt banyoya koşmalar lavaboya koşmalar bolca el yüz yıkama’lar elbise değiştirmeler bunların faydaları oldu mu mutlaka oldu.

Bir taraftan AVM’ler işyerleri, fabrikalar. Giyim Mağazalar,ı ayakkabı mağazaları, lokantalar, restaurantlar, kıraathaneler, birer birer kepengi indirdiler. Birçok kişi işinden oldu bir çok kişi iş yeri kapandı zorlu bir süreçten elbirliği ile hep birlikte çıkmaya çalıştık. Türkiye’deki vatandaşların en büyük şansının. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Sağlık bakanlığı’nı yerinde zamanında. İşi şansa bırakmayan tedbirleri oldukça etkili oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca, her gün şaibeye fırsat vermeden gerek. Canlı yayınlarda gerek sosyal medya hesaplarından günlük basın toplantıları ile haftalık ve iki üç günde bir toplanan. Sağlık kurulu ile birlikte vatandaşları doğru etkin bir şekilde bilgilendirerek.Başarılı bir yönetim hükümet’le birlikte sağlamıştır bunu inkar edemeyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin Şöyle geriye dönüp baktığımızda gelmiş geçmiş en iyi Sağlık Bakanlığından biri olmuştur rahatlıkla söyleyebilirim.

Ve ilk bakanın görüldüğü 11 Mart 2020‘den sonra. 2 Haziran 2020’de umutlarımızın tekrar yeşerdiğini umutlan dığımızı hep birlikte gördük yaşıyoruz ve seviniyoruz. Vaka sayısında gözle görülür önemli ölçüde. Düşen artan test sayısına rağmen uzun zamandan sonra acaba 4000 küfürlerden birkaç defa da zannedersem 5000 vakalardan zamanla 4 bine 3000 küsür e derken. Bugün 2 Haziran 2020 de ilk defa umutlarımız yeşerdi 32.325 yapılan test sayısı sonrası tespit edilen koronavirüs Vakası 786 olarak açıklandı vefat eden sayısı 22 kişi bugün iyileşen koronavirüs hastası sayısı 974 olarak açıklandı İşte bu da Dedim ya umutlarımızı yeşermesine bizi yarınlara daha sağlıklı daha güvenle bakmamıza umut ışığı olarak çıktı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4
1 Yorum, 4 Beğeni
yönetim
1977 Doğumlu aslen kars kağızman lıyım yaklaşık 6 yıldır bir çok web site projesi ile ilgilendim bu site benim yapmış olduğum ve sahibi olduğum en çok önem verdiğim bir sosyal medya web sitesi.

Yorum Yap

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Komik Komik
12
Komik
Sevdim Sevdim
10
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
9
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı