Yalova belediye başkanı görevinden uzaklaştırıldı

Yalova Belediyesi'nde son zamanda çıkan yolsuzluk haberleri ve iddialar hakkında İçişleri Bakanlığı Yalova belediye Başkan Yardımcısı Halis güleç' görevden uzaklaştı


3
3 Beğeni

İçişleri Bakanlığının kararı ile Yalova belediye başkanlığı Vefa Salman ve şu an mi tutuklu olan belediye başkan yardımcısı Halil güleç  görevden uzaklaştırdı.

İçişleri Bakanlığı yapmış olduğu yazılı açıklamada Yalova Belediyesi’nde nitelikli dolandırıcılık resmi belgede sahtecilik irtikap güveni kötüye kullanma görevi kötüye kullanma zimmet ve ilgili mevzuata göre suç oluşturan eylemler olduğu belirtildi.

Yalova belediye başkanlığı yetkilileri hakkında 10 Şubat 2020 tarihinde inceleme yapmak üzere üç mülkiye müfettişi görevlendirildiği hatırlatan açıklamada şu ifadelere yer verildi. Yalova Cumhuriyet başsavcılığı’nca da Yalova belediye başkanı Vefa Salman hakkında İhaleye fesat karıştırmak ve zimmet suçlarından soruşturma başlatılmıştır.

bu kapsamda bakanlığımız yanındaki müfettişlerin önerileri doğrultusunda kamu zararına neden olan suç iddialarının önemli ve ciddi iddialar olması uykusuz yapılan harcamaların sağlıklı ve güvenli bir şirket gücünü devamının gerektirmesi soruşturmaya başlandığından itibaren usulsüz ödeme ve işlemlerle ilgili tespitleri artarak devam etmesi.

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2020’ye 3088 sayılı soruşturma dosyasında Belediye Başkanı Vefa Salman hakkında bir kaleye fesat karıştırmak ve ezilme suçlarında soruşturma yoktur olması belediye başkanın Belediyenin en üst yöneticisi olma sıfatı ile birçok işleme etki edebilir etkiye sahip olmaktadır yürütülen adli ve idari soruşturmanın selameti suç delillerinin yok edilmemesi karartılması ya da değiştirilmesini engellemek amacıyla Yalova belediye başkanı Vefa Salman Şu anda tutuklu olan belediye başkan yardımcısı Salih Güler anayasanın 127 maddesinin 47 İnci maddesi gereğince geçici bir tedbir icisleri Bakanlığında görevden uzaklaştırılmıştır.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Belediye Başkanı Vefa Salman ın görevden Ulaş uzaklaştırılmasına Tepki göstererek Salman Yalova Belediyesi’ndeki hırsızlığı ortaya çıkardı ve Bu işlem yapılması için savcılığa başvurduğunu belirten CHP Zile şu ifadeleri kullandı. belediye başkanımız Vefa Salman’ın görevden alınması Saray İhtilali ilacıdır milletimiz nezdinde eğitimi olmayan uydu haksız Hukuksuz kararı asla kabul etmiyoruz. dha.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3
3 Beğeni

0 Yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Komik Komik
13
Komik
Sevdim Sevdim
12
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
10
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı