Yılbaşında hangi filmi izlemeliyim?


1
1 Beğeni

Bu yıl yılbaşı da her zamankinden farklı olacak. Dışarıda buluşup eğlenme imkanı kalmadığı gibi evlerde de akraba ve arkadaş gruplarıyla bir araya gelmek mümkün olmayacak. Muhtemelen televizyon kanallarında da pek eğlence programı olmayacaktır çünkü sanat ve eğlence dünyasındaki insanlar da bizim gibi salgın tehdidi altında. Galiba yılbaşı gecesi kaliteli birkaç film izlemek iyi bir fikir. Özellikle izleyeceğiniz 1080p film kalitesindeyse bu keyfi çok daha arttırabilirsiniz.

Her yılbaşı döneminde ekranlarda görülen Evde Tek Başına, Yılbaşı Hikayesi, Noel Gecesi Kabusu, Hediye Operasyonu gibi filmlerden sıkılanlar varsa listemizdeki filmler kendileri için kaliteli seçenekler olabilir.

1- Can Dostum – Intouchables

2011 yapımı bir Fransız komedisidir. Bir yamaç paraşütü kazasında felç olan bir adamın yardımcı olarak işe aldığı bir adamla kurduğu sımsıcak bir dostluğun hikayesi işlenir. Fantastik komedi türündeki film, yılbaşı gecesini eğlenceli hale getirebilir. Gerçek bir olaydan alınan konu, filmde çok iyi işlenmiştir. Oyuncuların oyunculuk kalitesi izleyenleri hem eğlendirecek hem de duygudan duyguya sürükleyecektir.

2-Özel Hayat – Private Life

Çocukları olmayan ve kısırlık tedavisi gören bir çiftin bu mücadelesini ve tedavinin evliliklerine etkisini işleyen filmin başrollerinde Paul Giamatti, Kathryn Hahn ve Kayli Carter oynuyor. Hem güldüren hem de duygulandıran filmin dram yönünün biraz daha öne çıktığını söyleyebiliriz.

3- Bu Benim Dünyam Değil – I Don’t Feel At Home In This World Anymore

  1. Sundance Film Festivalinde Jüri Özel Ödülü alarak tüm dünyada dikkatleri çeken 2018 yapımı bir netflix filmidir. Evi soyulan bir kadınla kendisine yardımcı olmak isteyen bir erkek komşusunun birlikte verdikleri hak mücadelesini konu alır. Kaliteli bir yapım izlemek isteyenler Filmin başında Ruth’un depresif hali izleyiciyi biraz aşağı çekse de oldukça keyifli ve komik sahneler de olacaktır.

4- Da 5 Bloods

2020 yapımı filmde 5 Vietnam Savaşı gazisi uzun yıllar sonra savaş mevkine gider ve komutanlarının mezarını ve bir hazineyi bulmaya çalışır. 2021 Oscar adayları içinde olacağı tahmin edilen film, yılbaşı gecesini sanatla doldurabilir.

5- Cinayet Süsü

Eğlenceli bir yerli film izlemek isteyenler 2019 yapımı Cinayet Süsü filmini tercih edebilir. Birnur Kaya, Uğur Yücel, Cengiz Bozkurt, Feyyaz Yiğit gibi isimlerin oynadığı film keyifli bir komedi. Yönetmen Ali Atay.

6- Ölümlü Dünya

Yönetmenliğini Ali Atay’ın yaptığı 2018 yapımı gülme krizlerine yol açabilecek bir film. Oyuncular arasında Alper Kul, Sarp Apak, Ahmet Mümtaz Taylan, İrem Sak, Feyyaz Yiğit, Meltem Kaptan, Mehmet Özgür gibi isimler bulunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni
yönetim
1977 Doğumlu aslen kars kağızman lıyım yaklaşık 6 yıldır bir çok web site projesi ile ilgilendim bu site benim yapmış olduğum ve sahibi olduğum en çok önem verdiğim bir sosyal medya web sitesi.

0 Yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
12
Mutlu
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
9
Komik
Sevdim Sevdim
8
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
10
Şaşkın
Üzgün Üzgün
13
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
6
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı