Yunan Savunma Bakanı Çatışmaya Hazırız


3
3 Beğeni

Son zamanda Türkiye’nin doğu Akdeniz’deki Petrol doğalgaz sondaj faaliyetleri Yunanistan’ı oldukça fazla rahatsız ediyor. Yunanistan Savunma Bakanı adeta zembereği boşalmış bir saat gibi bir akıl tutulması ve beyninde düşünceleri fikirleri birbirine karışmış bir şekilde. Türk askeri ile her alanda çatışmaya hazır gibi deli saçması Bir açıklamada bulundu.

Bunun sebeplerinden birisi Türkiye’nin doğu Akdeniz’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte Libya ulusal mutabakat hükümeti ile yapmış olduğu anlaşmalar neticesinde. Doğu Akdeniz’deki petrol ve doğalgaz arama alanını genişletmesi yunanistan’lıların oldukça fazla rahatsız etti.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos egemenlik haklarımızı Türkiye’ye karşı korumak için askeri anlamda çatışmaya hazırız gibi Bir açıklamada bulunsa da herhalde kendi dediğini de kendisi inanmamıştır.

Savunma Bakanı bir televizyon kanalında yapmış olduğu açıklamada Türkiye’nin son zamanda provakatif faaliyetlerde bulunduğunu ileri sürerek. Türkiye’nin doğu Akdeniz’de Ege’de agresif bir tutum sergilediğini ve Yunanistan’ın bu tür saldırganlık eğilimi olan gösteren bu tür davranışlara tek başına çıkma yönetiminin bir yandan kendi diplomatik silahını da kullanarak. Diğer yandan da Silahlı Kuvvetlerinin caydırıcı gücünü arttırmak olduğunu inanıyorum diyerek sözlerine anki çok güçlü bir devletmiş. Türkiye ile baş edebilecek lermiş gibi işte halka. İşte biz güçlüyüz mesajı vermeye çalışıyorlar Halbuki işte yunanlar öyle gözüktüğü gibi cesur bir millet değil.

Işte Yunanistan savunma Bakanlığına sorulan işte 1 soruda da işte. Türkiye ile çatışmaya hazır olup olmadığımız konusunda bir soru sorunca da tam olarak öyle yüz ifadesini kullandı yani Türkiye ile askeri anlamda çatışmaya savaşmaya hazır bir ordumuz var İyi imajı yaratmaya çalıştı.

Açıklamalarına devam eden Savunma Bakanı Yunanistan olarak biz her türlü senaryoya hazırlık yapıyoruz Elbette bu olasılıklar arasında askeri müdahalede var bunu yapmak istemiyoruz ancak egemenlik haklarımızı azami derecede korumak için mümkün olan her şeyi yapacağımızı anlaşılmasını sağlamak istiyoruz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3
3 Beğeni
yönetim
1977 Doğumlu aslen kars kağızman lıyım yaklaşık 6 yıldır bir çok web site projesi ile ilgilendim bu site benim yapmış olduğum ve sahibi olduğum en çok önem verdiğim bir sosyal medya web sitesi.

0 Yorum

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Komik Komik
13
Komik
Sevdim Sevdim
12
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Güldürdün Güldürdün
10
Güldürdün
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı